Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program adaptacyjny

Adaptacja dziecka w przedszkolu jest wspólną troską i celem rodziców oraz przedszkola.

 

„Nie trwóżmy się  powoli odpinać dziecku skrzydeł, gdy samo zacznie wyfruwać z gniazda…”

 Zanim Przedszkole „Minilandia” stanie się ulubionym miejscem zabaw i nauki, większość Dzieci musi przejść przez trudny dla nich etap rozstania z Rodzicami i integracji z rówieśnikami w nowym otoczeniu. Dziecko musi nabrać zaufania zarówno do opiekunów, nowego miejsca, innych dzieci jak i do rodziców, ponieważ dziecko w pierwszych tygodniach czuje się niepewnie, nie rozumie do końca dlaczego rodzic zostawia go w nieznanym miejscu.  Ale początki w Przedszkolu wcale nie muszą być trudne – ani dla Dziecka, ani dla jego Rodziców!

W Przedszkolu „Minilandia” tak organizujemy pierwsze dni pobytu Dziecka, aby okres ten był łagodnym przejściem od indywidualnej zabawy w domu z Mamą, Tatą lub Dziadkami do edukacji przedszkolnej i zabawy w grupie. Nasze zajęcia pozwalają oswoić się Dziecku z nową formą aktywności, nowym rytmem dnia oraz nowymi osobami, które pojawiają się w Jego życiu.

 

Organizowane przez nas spotkania adaptacyjne to przede wszystkim zabawy ogólnorozwojowe pod okiem doświadczonych Pedagogów, zajęcia umuzykalniające, artystyczne, ruchowe i plastyczne. A gdy Dziecko jest już pochłonięte zabawą z nowymi kolegami – Rodziców zachęcamy do spotkania i rozmowy z Wychowawcami, Panią Dyrektor.

 

Spotkania adaptacyjne w naszej placówce trwają 2 tygodnie i są w pełni BEZPŁATNE.

 

W tym czasie rodzice mają możliwość razem z dzieckiem uczestniczyć w zabawach i zajęciach w przedszkolu. W tym też czasie nauczyciele doradzają jak pomóc dzieciątku, aby mogło szybciej i łagodniej zaadoptować się w nowym miejscu.