Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W naszym przedszkolu wszystkie zajęcia dydaktyczne są BEZPŁATNE, nie ma ukrytych kosztów!!!!!

W ramach czesnego organizujemy dzieciakom wszystkie poniżej wymienione zajęcia dydaktyczne, według harmonogramyu.

 • Zajęcia dydaktyczne zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego.

 • Język angielski- oswajamy nasze dzieci z językiem angielskim poprzez spotkania z wykwalifikowanym lektorem. Dzieci dzięki piosenkom, rymowankom i zabawom prowadzonym przez lektora w obcym języku w sposób naturalny przyswajają słownictwo, wyrabiają akcent, rozumieją i wykazują potrzebę porozumiewania się w innym języku, a co najważniejsze jest to dla nich wspaniała przygoda i zabawa.

 • Warsztaty artystyczne (arteterapia) – dzieci wraz z nauczycielami poznają różnego rodzaju techniki
  artystyczne, pracują na materiałach o różnej fakturze i konsystencji. Podczas zajęć wykorzystywane są również materiały niekonwencjonalne. Dzięki takim zabawą rozwijamy w dziecku wyobraźnię, twórcze myślenie oraz zgodną pracę w grupie.

 • Bajkoterapia- codziennie rozwijamy u dzieci twórcze myślenie, umiejętności językowe oraz pobudzamy
  wyobraźnię naszych przedszkolaków min.: poprzez głośne czytanie np.: bajek. Jest to rewelacyjna metoda rozwijająca u dzieci umiejętności językowe, koncentrację uwagi oraz pamięć.

 • Zajęcia rytmiczne, umuzykalniające – razem z dziećmi „umuzykalniamy świat”. Poznajemy dźwięki, melodie, rytmy, instrumenty. Staramy się sami tworzyć muzykę i się nią bawić. Słuchamy muzyki wybranej zarówno z dziecięcego repertuaru jak i muzyki poważnej. Staramy się ją interpretować własnym ciałem, ruchem, gestem.

 • Spotkania z teatrem, zajęcia teatralne – mamy w ciągu roku zaplanowane spotkania z objezdnymi teatrami, również sami rozwijamy wyobraźnie dzieci i wkraczamy razem z nimi w świat teatru przebierając się i odgrywając różnego rodzaju scenki. Również organizujemy uroczystości okazjonalne podczas których dzieci występują przed gronem zaproszonych gości.

 • Logopediadzięki rożnego rodzaju ćwiczeniom logopedycznym usprawniamy aparat mowy dzieci. Dążymy do zmniejszenia występowania wad wymowy.

 • Ćwiczenia ogólnorozwojowe- dzieci w wieku przedszkolnym często zaczynają mieć problemy z prawidłową postawą ciała, która w późniejszym wieku owocuje w wady postawy. Aby temu zapobiec codziennie nasi nauczyciele prowadzą ćwiczenia gimnastyczne usprawniające ciało naszym podopiecznym. Gimnastyka obejmuje ćwiczenia wzmacniające mięśnie, stymulujące rozwój fizyczny dziecka i kształtujące poprawną postawę ciała.

 • Gimnastyka korekcyjna oprócz codziennych ćwiczeń z naszymi pociechami raz w tygodniu prowadzimy ćwiczenia korygujące wady postawy ze specjalistą. Wykorzystujemy do tego różnego rodzaju materiały: jeżyki, maty, obręcze, piłki, deski, równoważnie, kształtki rehabilitacyjne itp.

 • Warsztaty matematyczne nasi nauczyciele aby udoskonalić sferę matematyczną, prowadzą dodatkowe zajęcia z edukacji matematycznej. Dzieci z radością i ciekawością wkraczają w świat matematyki. Dzięki różnym grom, łamigłówkom, zabawom świat matematyki od najmłodszych lat staje się ciekawy i przyjazny dziecku.

 • Warsztaty z robotyki –  Podczas zajęć roboty „ożywają” w rękach dzieci. Dzieci razem z nauczycielem konstruują roboty, a następnie wprowadzają go w ruch przez odpowiednie programowanie. Zajęcia z robotyki dają możliwość kształtowania umiejętności matematycznych i informatycznych oraz rozwijają kreatywność.

 • Zajęcia informatyczne - dzieci w naszym przedszkolu pracują na laptopach i tabletach dostosowanych do ich potrzeb oraz na TABLICY INTERAKTYWNEJ, która u nas nie służy jak w większości miejsc do wyświetlania slajdów i bajek ale wykorzystujemy ją do konkretnych zadań, ćwiczeń i zabaw które mają sens edukacyjnyRazem z nauczycielem poznają świat komputeryzacji i dowiadują się jak w świadomy sposób korzystać z niego, z narzędzi XXI wieku, bez których świat nie wyobraża sobie prawidłowego funkcjonowania.

 • Zajęcia taneczne - ZUMBA

 • Dogoterapia

 • Zajęcia kulinarne

 • Zajęcia chemiczno- fizyczne

 • Spotkania z psychologiem

 • Spotkania z pedagogiem specjalnym (oligofrenopedagog, surdopedagogo, tyflopedagog)