Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

     Myślą przewodnią naszego przedszkola jest wychowanie i edukacja dziecka poprzez zabawę. Zabawa jest naturalnym atrybutem dziecka, to dzięki niej dziecko poznaje świat, zasady funkcjonowania z w grupie, współpracy z innymi, doświadcza sukcesów oraz niepowodzeń z którymi razem z nauczycielem uczy się radzić.

    Przedszkole MINILANDIA powstało z marzeń o przyjaznej dziecku edukacji i wychowaniu w atmosferze miłości, akceptacji i zrozumienia. Przedszkole założone zostało przez doświadczonego nauczyciela wychowania przedszkolnego, który z pasją i zaangażowaniem uczestniczy w różnych formach wychowania małego dziecka.

    Niepubliczne przedszkole „MINILANDIA” jest placówką  posiadająca wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Gminę i Miasto Miechów o nr: S.Z.E. 4320/1/2013

    Nasza placówka posiada pozytywne opinie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Miechowie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Miechowie, dzięki czemu w pełni spełniamy wszelkie wymagania przeciwpożarowe i higieniczno-sanitarne. Poza tym placówka jest regularnie sprawdzana i kontrolowana przez ww. organy.

    Naszą ideą jest harmonijny i wszechstronny rozwój dziecka, który odbywa się w przyjaznym dziecku otoczeniu, pełnym zrozumienia i akceptacji. Duży nacisk stawiamy na usamodzielnienie się dziecka, jego integrację z grupą, rówieśnikami, oraz na jego wszechstronny rozwój. Indywidualne podejście nauczyciela do każdego z dziecka, umożliwia nam dostrzec jego potrzeby , jego słabości jak również i jego pasje, które są dalej u nas rozwijane. Szeroki program zajęć pomaga nam w pełni rozwijać umiejętności dzieci.

    W naszym przedszkolu pracuje tylko wykwalifikowana kadra nauczycieli z kierunkowym wykształceniem i praktycznym przygotowaniem . Zadaniem nauczycieli jest zawsze być tam gdzie dziecko, być po prostu z nim. Nasi nauczyciele ściśle współpracują z rodzicami, dzięki czemu panuje zgodność w wychowaniu i edukacji dzieci zarówno w domu ja i w przedszkolu. Wychodzimy „naprzeciw” rodzicom, organizujemy różnego rodzaju spotkania integracyjne, informacyjne, rozrywkowe itp. Aby jeszcze bardziej zaangażować rodziców w życie przedszkola, organizujemy różnego rodzaju konkursy rodzinne, prace integracyjne np.: konkurs dzieci z rodzicami „Jesienny ludek”, „Wiosenny kapelusz”, wspólne pisanie bajki przez rodziców.

    Dzieciom zapewniamy profesjonalną opiekę, ciekawe i inspirujące zajęcia dydaktyczne min: j. angielski, rytmikę, zajęcia matematyczne, manualne, teatralne, informatykę, robotykę i wiele innych. Oprócz tego organizujemy różne spotkania z policjantem, strażą, pielęgniarką, stomatologiem, klaunem itp. Oczywiście wszystkim czynnościom i spotkaniom towarzyszy wspaniała zabawa

 

    Drogi rodzicu jeśli pragniesz, aby twoje dziecko samodzielnie i świadomie wkraczało w świat dorosły z poczuciem bezpieczeństwa oraz żeby towarzyszyła temu zabawa i miła atmosfera pełna akceptacji to przyjdź razem ze swoją pociechom do Nas!